e-Devlet'te yeni dönem başlıyor!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
e-Devlet'te yeni dönem başlıyor!
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, e-Devlet'e 'dijital kimlik' uygulamasının getirileceğini açıkladı ve yeni uygulamayla ilgili ayrıntıları paylaştı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 'dijital kimlik' uygulamasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

Oktay, "E-Devlette yeni bir devrim olacak blokzincir tabanlı bir giriş sistemini 'dijital kimliği' getiriyoruz. e-cüzdan uygulaması kapsamında çalışacak giriş sistemi ile vatandaşlarımız blokzincir ağında oluşturulmuş dijital kimliklerle e-Devlete girebilecek" ifadelerini kullandı.

 

Oktay, Dijital Türkiye 2023 Toplantısı'ndaki konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

 

Sunulan tüm dijital kamu hizmetlerini kolaylıkla erişilebilir hale getirmek için çalışmalarımız devam etmektedir. Bu kapsamda bir alanda tüm hizmetleri tek ekranda sunan bütünleşik hizmetlerden, ikametgahım, çalışma hayatım, haç ve umre işlemleri yoğun rağbet görmektedir.

 

E-DEVLET'TEKİ YENİLİKLER

 

Askerlik çağı öncesi, yoklama dönemi, celp ve sevk dönemini içeren tüm askerlik sürecini kapsayan iş ve işlemler e-Devlet'te tamamlanabilecektir.

 

E-Devlette yeni bir devrim olacak blokzincir tabanlı bir giriş sistemini ‘Dijital kimliği’ getiriyoruz. E-cüzdan uygulaması kapsamında çalışacak giriş sistemi ile vatandaşlarımız blokzincir ağında oluşturulmuş dijital kimlikle e-Devlet'e girebilecek.

 

Online e-Devlet'ten offline e-Devlet'e geçişin yani kullanıcılar açısından dijital bilgilerinin cep telefonlarında güvenli bir şekilde tutulabildiği bir sisteme evrilerek ilk adımlarını bugün attığımız çalışmamız gelişerek yeni kolaylıkların kapısını aralayacak.

 

E-Devlette yeni bir devrim olacak blokzincir tabanlı bir giriş sistemini 'dijital kimliği' getiriyoruz. e-cüzdan uygulaması kapsamında çalışacak giriş sistemi ile vatandaşlarımız blokzincir ağında oluşturulmuş dijital kimliklerle e-Devlete girebilecek.

 

Türkiye Noterler Birliği ile yürütülen çalışmalar sonucunda veraset ilanı, e randevu, e tespit ve mirasçısı olduğunuz kişi adına adıma tescilli araç sorgulama hizmetleri uygulamaya alınmıştır.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Trafik cezalarına yeni zam!Önceki Haber

Trafik cezalarına yeni zam!

Mutfak tüpüne dev zam!Sonraki Haber

Mutfak tüpüne dev zam!

Yorum Yazın